ZTS Dubnica - ViOn Zlaté Moravce (31.kolo)

Dubnica v predohrávke 31. kola Corgoň ligy vyhrala nad Zlatými Moravcami 2:0 a ViOn tak ešte stále nemá istú záchranu.

šte stále nemá istú záchranu.

ZTS Dubnica - ViOn Zlaté Moravce 2:0 (0:0)

Góly: 79. Bruško, 84. Seye,
ŽK: 67. T. Zápotoka - 58. Martin Tóth, rozhodovali: Prešinský - Somoláni, Likavský,
1420 divákov

Zostavy:
Dubnica: Perniš - Pleva, Adámik, Nosek, Ondráš - T. Zápotoka (72. Držík), Bruško, Chmelík (89. Duga), Ľupták (54. Kiška) - Seye, Marek Kuzma
Zlaté Moravce: Brezina - Klabal, Greguška, Peter Farkaš (85. Maron), Minarčík - Žembera, Juska (86. Číž), Hözl, Ujlaky, Pelegríny - Tóth (62. Chren)

Prvý polčas nepriniesol veľa vzruchu, hra bola pohodová, akoby ani jednému z mužstiev o nič nešlo. ZTS boli často veľmi opatrní, hrali dozadu, aj keď pred Brezinom sa párkrát objavili Kuzma, Seye a Bruško. Z hostí v 30. minúte pripravil výbornú parketu Juskovi Ujlaky, ale Perniš skvelým spôsobom odvrátil. Potom Seye prinútil vystrúhať parádny zákrok Brezinu.

V druhom polčase hostia nestačili na domácich, ktorí pridali na dôraze v ofenzívnej činnosti. Diváci sa dočkali gólu až v 79. minúte, kedy Bruška ukázal perfektný prehľad a poľahky si urobil miesto v obrane ViOn-u a ľavačkou otvoril skóre. O 5 minút neskôr sa predviedol najlepší strelec ZTS Seye, prestrelil brankára Brezinu a svoje konto zvýšil na 13 gólov.

Juraj Bútora, tréner Dubnice: "Dali sme šancu mladým hráčom a nesklamali. Keby však dal súper gól v prvej polovici zápas by sa pre nás skomplikoval. Skórovali sme napokon dvakrát my a získali víťazstvo. Teraz môžeme ísť s čistým svedomím na týždňový kemp na Maldivy."

Ján Rosinský
, tréner ViOnu: "Zápas mal vyrovnaný priebeh z obidvoch strán. Bolo vidieť, že hrajú mužstvá z dolnej polovice tabuľky. Domáci kládli väčší dôraz na ofentívu, my sme sa zamerali neinkasovať. O stretnutí rozhodol najlepší hráč domácich Bruško, po ňom mal 3-4 šance Seye a jednu využil."