28. kolo FC ViOn Zlaté Moravce - Dukla Banská Bystrica + FOTO

Marek Ujlaky odohral proti Banskej Bystrici 400. ligový zápas, ktorý sa však pre jeho Zlaté Moravce skončil pohromou - prehrou 0:4.

Viktor Pečovský okorenil Marekovi Ujlakymu oslavu aj týmto zákrokom

Corgoň liga - 28. kolo:

FC ViOn Zlaté Moravce - Dukla Banská Bystrica 0:4 (0:1)
Gól: 32. V. Gajdoš, 62. Uškovič, 65. Ďuriš, 86. Pečovský, ŽK: 30. Uškovič (Banská Bystrica), rozhodovali: Hriňák - Sluk, Jankovič, 1872 divákov

Zostavy:
Zl. Moravce:
Brezina - Bednář (46. Peter Farkaš), Klabal, Greguška, Minarčík - I. Bartoš (65. Maron), Hözl, Ujlaky, Juska (46. Číž) - Chren, Miroslav Tóth
Banská Bystrica: Boroš - M. Pančík ml., Poljovka, Kotrys, T. Hučko - V. Gajdoš (82. Šulek), Velický, Pečovský, Kulík (72. T. Pančík) - Uškovič (75. Ľ. Vyskoč), M. Ďuriš

Pred začiatkom stretnutia domáci funkcionári pri príležitosti 400. ligového stretnutia odovzdali pamätný dres s číslom 400 a kyticu kvetov Marekovi Ujlakymu. Od úvodnej minúty sa hral obojstranne svižný futbal. Už v 5. min sa v dobrej pozícii ocitol domáci Tóth, no jeho strela z roku šestnástky letela vedľa. V 16. min prišla pekná akcia po osi Hözl - Chren - Juska, no jeho strelu pozorný gólman Dukly Boroš zneškodnil. Od tohto momentu prevzali opraty stretnutia do svojich rúk "vojaci". V 21. min posadil Hučko loptu na hlavu Uškoviča, no ten mieril vedľa. O päť minút Gajdošovu dobre miernú strelu Brezina s námahou vyrazil na rohový kop. Prebiehala 32. minúta, agilný Gajdoš využil nedorozumenie v obrane domácich a nechytateľnou strelou pod brvno skóroval - 0:1.

Po zmene strán sa domáci lodivod snažil o obrat dvojitým striedaním, ale ani to rozbehnutú Duklu nezastavilo. V 62. min prišla skvelá akcia hostí po osi Velický - Gajdoš a Uškovič hlavou pohodlne zvýšil náskok na 2:0. O tri minúty jeho strelu z hranice šestnástky Brezina neudržal a osamotený Ďuriš nemal s koncovkou žiadny problém - 0:3. Domáci mohli skórovať hneď z protiútoku, ale Tóth z bezprostrednej blízkosti netrafil. Dukla pokračovala v ofenzívnej hre a neúnavný Gajdoš strelou z 25 metrov opečiatkoval brvno. Kalich horkosti si domáci dopili až do dna, keď v závere zvyšoval na rozdiel štyroch gólov Pečovský.

Hlasy:
Ján Rosinský (tréner Zlatých Moraviec): "Výsledok hovorí za všetko. O osude stretnutia rozhodol druhý gól. Od tohto momentu Banská Bystrica až do konca zápasu dominovala. K víťazstvu súperovi gratulujem."

Štefan Horný (tréner Banskej Bystrice): "Dnes sme sa na súpera dobre pripravili, dali sme štyri pekné góly a myslím si, že naše víťazstvo je zaslúžené. Som rád, že mužstvo získava tvár. Hráči si verili a ja verím, že sa budeme ešte zlepšovať."