ViOn pokračuje na víťaznej vlne

Nedeľa, 13.5.2007
Zlatým Moravciam sa po triumfe v pohári darí aj v prelínačke. Doma vyhrali nad Rimavskou Sobotou a posunuli sa na piate miesto, o dva body za štvrtým Trenčínom.
FC ViOn Zlaté Moravce - FC Rimavská Sobota 2:1 (1:0)

Góly: 41. O. Číž, 69. Klabal - 55. Sivčevič (z 11 m), ŽK: 51. Choma, 54. M. Peškovič, 90+ Černák - 45. Hloušek, 68. Lazúr (Rimavská Sobota), rozhodovali: Richtárik - Medveď, Jankovič, 1 546 divákov

Zostavy:

Zlaté Moravce: M. Peškovič - Pavlenda, Klabal, Greguška, Choma (82. Medera) - Hözl (63. Plichta) - Ondrejka (63. Juska), Černák, Kuračka, O. Číž - Chren

Rimavská Sobota: D. Šimon - Janečka, R. Kaščák (87. Líška), G. Geri, B. Mráz - Hloušek, M. Filo st., Hílek, Pisár (73. Gibala), Lazúr - Sivčevič

Po slávnostnom úvode na počesť víťazov Slovenského pohára sa začalo obojstranne svižne. Už v 3. min sa vo veľmi dobrej príležitosti ocitol hosťujúci Sivčevič, no jeho gólovú hlavičku Peškovič vyrazil na roh. Po polhodine hry Čiž hlavou našiel Černáka, ale domáci kapitán v ideálnej pozícii mieril tesne vedľa. Na ukazovateli svietila 41. min, keď na Ondrejkov dlhý center vyskočil Číž a nádhernou hlavičkou otvoril gólový účet stretnutia. Druhé dejstvo hrali domáci aktívne, no strely Chomu a Chrena leteli vedľa. Rozruch priniesla 55. min. Po zákroku Peškoviča na Pisára sa kopala jedenástka proti ViOnu a Sivčevič strelou od brvna vyrovnal na 1:1. Do vedenia išli domáci opäť v 69. min, keď na Greguškov center z priameho kopu najvyššie vyskočil Klabal a s pomocou žrde skóroval hlavou. Víťazstvo Zlatých Moraviec mohol poistiť v 82. min Juska, Čížov center z 5 m však napálil iba do brvna. Keď v 86. min po zákroku na Chrena v pokutovom území zostala píšťalka rozhodcu nemá, stretnutie sa skončilo najtesnejším, ale zaslúženým víťazstvom ViOnu.

Hlasy:

Ján Rosinský (tréner Zlatých Moraviec): "Prvý polčas sme sa hľadali a mal som obavy, aby sa chlapci dostali do tempa. Cez prestávku som im prízvukoval, aby sme neurobili individuálne chyby. Myslím si, že je to veľká vec, keď moji hráči aj po vyrovnaní súpera dokázali napokon zvíťaziť."

Mikuláš Komanický (tréner Rimavskej Soboty): "Ťažko sa mi hovorí, keď sa celý týždeň pripravujeme na štandardné situácie, po ktorých dostaneme oba góly. Preflákali sme prvý polčas a lacné góly nás pripravili o lepší výsledok."