SP: Na Pasienkoch zaslúžený finálový triumf Zlatých Moraviec

Futbalisti klubu ViOn Zlaté Moravce sa stali po prvý raz v histórii držiteľmi Slovenského pohára. Účastník jarnej prelínacej súťaže o postup do Corgoň ligy 2007/2008 si v utorkovom finálovom stretnutí 38. ročníka tejto súťaže poradil na bratislavských Pasienkoch s FC Senec hladko 4:0 (1:0)
Futbalisti klubu ViOn Zlaté Moravce sa stali po prvý raz v histórii držiteľmi Slovenského pohára. Účastník jarnej prelínacej súťaže o postup do Corgoň ligy 2007/2008 si v utorkovom finálovom stretnutí 38. ročníka tejto súťaže poradil na bratislavských Pasienkoch s FC Senec hladko 4:0 (1:0).

"Už na nedávnej tlačovej besede venovanej tomuto finálového duelu som tvrdil, že vyhráme. Som rád, že moja predpoveď sa splnila. Určite som však neuvažoval o takto vysokom skóre v náš prospech," uviedol spokojný kormidelník FC ViOn Ján Rosinský a pokračoval: "Moji zverenci dnes predviedli veľmi kvalitný výkon. Hrali disciplinovane smerom dozadu a v útočnej fáze nám vychádzali kontry. Počas celého duelu sme boli aktívnejší, súpera sme dokázali pokryť a až na pár minút na začiatku druhého polčasu sme Senčanov do vážnejšej príležitosti nepustili. Zápas sa zlomil po prvom góle, ktorým sme súpera vykoľajili."

Kouč ViOnu pochválil najmä ľavého obrancu Maroša Chomu: "Dnes prakticky rozhodol o osude finále, keďže dal prvé dva góly nášho tímu. V Slovenskom pohári to bol náš strelec, veď dosiahol teraz proti Sencu svoj štvrtý a piaty úspešný zásah v tomto ročníku." Dvadsaťosemročný ´muž zápasu´ Maroš Choma po stretnutí skonštatoval: "Je to krásny pocit. Sme veľmi radi, že sa nám to podarilo dotiahnuť do úspešného konca. Pri mojom prvom góle tam bol mierny teč, ktorý pomohol lopte do siete. V tom druhom som len doklepával loptu do prázdnej bránky. Strelecky sa mi darí viac v Slovenskom pohári ako v lige, ale u nás je jedno, kto dáva góly. Dôležité je, že to tam padá."

Svoj názor pridal aj autor tretieho gólu a kapitán Zlatých Moraviec Peter Černák: "Sú to nádherné pocity. Niektorým sa nám o tom ani nesnívalo. Štyri góly je už len niečo naviac. Sme veľmi radi, že sme napokon vo finále zvíťazili. Všetci sme držali spolu, kolektívny duch nás doviedol tam, kde teraz sme. Zlomový bol určite prvý gól, ktorý nám dodal sebavedomie, a potom sme už išli za vytúženým pohárom. Mali sme aj trochu šťastia, predovšetkým v semifinále proti Artmedii, ale je to najmä v tom, že futbalovo už niečo vieme."

Najskúsenejším futbalistom, obliekajúcim dres FC ViOn, je Roman Greguška. "Som veľmi šťastný, aj keď ja som už raz víťazstvo v Slovenskom pohári zažil - pred dvanástimi rokmi s Interom Bratislava. Najradšej by som to prežíval každý rok, ale to sa asi nedá. Išli sme do duelu so Sencom s malou dušičkou. Zápas nebol jednoznačný, po prvom góle sme však rýchlo pridali aj druhý a potom súper musel otvoriť hru a riskovať, čím nám vytvoril priestor," uviedol 36-ročný Greguška.

Zlatomoravčania by mali reprezentovať slovenský futbal v Pohári UEFA 2007/2008. "Pred sezónou sa majiteľovi nášho klubu Viliamovi Ondrejkovi určite ani nesnívalo o tom, kam to až dotiahneme. Sám mi hovoril, že si teraz pred zápasom so Sencom spomínal na vlaňajšie finále Slovenského pohára, ktoré sledoval. Vraj mu vôbec nenapadlo, že by tu raz mohol byť ako jeden zo zainteresovaných aktérov. Určite je to môj najväčší úspech a to isté sa týka celého mužstva. A Pohár UEFA? "Musíme sa určite posilniť, ja môžem len vytypovať nových hráčov. Majiteľ nášho klubu Viliam Ondrejka a prezident klubu Karol Škula sú ambiciózni, čo si zaumienia, to aj dosiahnu."

Víťazná cesta klubu FC ViOn Zlaté Moravce za triumfom v 38. ročníku Slovenského pohára 2006/2007:

FC ViOn Zlaté Moravce
(konečná bilancia v SP 2006/2007: 6 zápasov - 4 víťazstvá, 1 remíza, 1 prehra, skóre: 13:4)
1. kolo: voľno
2. kolo: AS Trenčín (v) 0:0, na pok. kopy 6:5
3. kolo: Slovan Bratislava "B" (d) 4:1, góly Zlatých Moraviec: Choma, Ondrejka, Klabal, Plichta
štvrťfinále: FC Nitra (d) 1:0, gól Zlatých Moraviec: Choma
semifinále: Artmedia Bratislava (v) 0:1 /prvý zápas/
semifinále: Artmedia Bratislava (d) 4:2 /odveta/, góly Zlatých Moraviec: Chren, Hözl, Plichta, Choma
finále: FC Senec (neutrálna pôda na bratislavských Pasienkoch) 4:0, góly: Choma 2, Černák, Plichta

10.05.2007 15:50:05
martin2171
Create your own banner at mybannermaker.com!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one