Trnava - ViOn 3:1

FC ViOn prehral na ihrisku Sprataka Trnava, v 25. kole 3:1. ViOn sa síce ujal vedenia 0:1, keď 33. minúte vsietil gól Pavelka. No nakoniec sme neodolali tlaku Trnavy a dostali sme tri góly.
Spartak Trnava - ViOn Zlaté Moravce 3:1 (2:1)
Góly: 41., 67. Devátý, 45. Hruška - 33. Pavelka. Rozhodca: Pavlík, ŽK: Kuračka (Zl. Moravce). 3067 divákov.

Spartak Trnava:

Hrdina – Doležaj, Gueye, Drobný (46. Jakubička), Husár - Deváty, P. Ďuriš (55. Procházka), Jelenkovič, Hruška - Bernáth, Kebe (72. Súkenník)

ViOn Zlaté Moravce:
Bolek - Pavlenda, Klabal, P. Farkaš, Chren - Kuračka, P. Majerník (57. Kožiak), Macko, Lalák, R. Tomko (79. Bartoš) - Pavelka

Prvú šancu stretnutia mal po školáckej chybe Hrdinu Pavelka, ale loptu poslal vedľa opustenej trnavskej bránky. V 12. min sa uvoľnil v šestnástke Bernáth, ale vybiehajúceho brankára hostí neprestrelil. O tri minúty neskôr strelu Kebeho poľahky zneškodnil brankár Bolek. V 24. min mali hostia ďalšiu výbornú gólovú šancu, ale strelu Macka Hrdina reflexívne nohou vyrazil na roh. Po polhodine hry po závare v pokutovom území Zlatých Moraviec pretrelil Hruška a z hľadiska sa ozval piskot. V 32. min sa jediný útočník hostí Pavelka uvoľnil cez Gueyeho, ale netrafil trnavskú bránku. Už o minútu si Pavelka útočnú akciu zopakoval, ale s presnejšou koncovkou a hostia sa ujali vedenia. V 38. min štadión zapochyboval o čistote zápasu, keď po úniku dvojica Déváty - Bernáth proti Devátému vybehol hosťujúci brankár Bolek a voľný Bernáth po Devátého prihrávke zakončoval tak ľahkovážne, že Bolek stačil loptu z bránkovej čiary vykopnúť. V záverečných piatich minútach prvého polčasu sa však domáci dvakrát strelecky presadili, keď najskôr Deváty v 41. min krížnou strelou po zemi vyrovnal na 1:1 a v poslednej minúte prvej časti hry Hruška prudkou strelou strhol vedenie na stranu Spartaka. V druhom polčase pokračovali domáci v útočnom snažení. Kebe poslal loptu nad bránku hostí a strelu Procházku brankár Bolek kryl. Hostia pohorzili dvomi priamymi kopmi, ale strely Macka stačila trnavská obrana v oboch prípadoch zraziť na roh. Tretí gól Spartaka padol v 67. min po akcii Bernátha s Kebem a jeho autorom bol najlepší hráč zápasu Deváty, ktorý oblúčikom poslal loptu za chrbát Boleka. Do konca zápasu sa už hralo len v réžii domácich, ale gólový stav sa už nezmenil. Hostia po treťom góle akoby rezignovali na možnosť zisku čo i len jedného bodu.

Karol Pecze
, tréner Trnavy: "Dosiahli sme povinné víťazstvo proti súperovi, ktorý sa snažil u násw niečo uhrať. Vzhľadom na zostavu a množstvo zápasov v poslednom čase, ktoré sme odohrali sa lepší pohyb našich hráčov nedal očakávať. O našom víťazstve rozhodla snaha a úsilie hráčov. Súper bol aktívny a to nám robilo problémy. Verím, že počas tohto týždňa sa viacerí zo šiestich zranených hráčov dajú do poriadku."
Štefan Horný
, tréner Zlatých Moravcie: "Odohrali sme dobré stretnutie, hlavne v prvom polčase. Vedeli sme, že domáci majú problémy so zostavou. Ujali sme sa vedenia, ale dva góly pred koncom polčasu nám pokazili dobrú náladu. V druhom polčase domáci tretím gólom rozhodli. Napriek tomu, že hráči sa snažili, urobili viac chýb ako domáci a to rozhodlo."