Spartak Trnava - FC ViOn Zlaté Moravce 2:0 (1:0)

Futbalisti Spartaka Trnava vyhrali v dohrávanom zápase 3. kola Corgoň ligy doma nad ViOn-om Zlaté Moravce 2:0 (1:0). Oba góly "bílých andelov" strelil Vladimír Kožuch. Spartak nastúpil už aj s trojicou letných posíl Kralj, Drobný a Husár.
Corgoň liga - dohrávka 3. kola:

Góly:
37. a 54. Kožuch.
Rozhodovali: Kružliak - Csabay, Likavský, ŽK: 45. Mores (Zlaté Moravce), 5110 divákov.
Trnava: Kralj - Cíferský (65. Pončák), Drobný, Doležaj, M. Husár - P. Ďuriš, Kopúnek, Kopačka, M. Hruška (80. Procházka) - Kožuch, M. Guldan (71. Klinka)
Zlaté Moravce: Bolek - Minarčík, Bajza, Mores (61. Ondrejka), Klabal - Kuračka, Náther, Hözl (46. Chren), Candrák - Ujlaky (46. Ščepko), Salomon Wisdom

Na dohrávku 3. kola Corgoň ligy nastúpil domáci Spartak už aj s trojicou letných posíl Kralj, Drobný a Husár. Od úvodných minút mala hra oboch mužstiev spád. Trnavčania túžiaci po víťazstve zatlačili súpera pred jeho šestnástku, ale pozorný obranný val na čele s gólmanom Bolekom húževnato odolával. V 25. min sa zrodila prvá vážnejšia gólová situácia po 5. rohovom kope domácich. Hruška presným centrom našiel Drobného a lopta z jeho hlavy len tesne minula ľavú žrď Bolekovej svätyne. V 32. min volala po góle aj ďalšia akcia Spartaka, keď Kožuch prudkou hlavičkou opečiatkoval brvno, odrazená lopta sa dostala ku Guldanovi, a ten vysoko prestrelil. O päť minút neskôr sa riedko zaplnené tribúny napokon predsa len dočkali, keď Kožuch po centri Ďuriša presnou hlavičkou rozvlnil sieť hostí.

Aj po zmene strán domáci futbalisti kráčali za svojim cieľom. Kormidelník Zlatých Moraviec Ľubomír Moravčík v úvode druhého dejstva poslal na hraciu plochu čerstvých hráčov, no hosťom to príliš nepomohlo. V 52. min Guldan z piatich metrov hlavičkoval do priestoru bránky, ale Bolek zázračným reflexom zachránil. O dve minúty neskôr výborne hrajúci Kožuch pridal gólovú poistku, keď z 25 metrov poslal loptu do ľavého dolného rohu brány súpera - 2:0. V 56. min sa na druhej strane prezentoval pohotovým zákrokom Kralj, keď zblízka po skrumáži strieľal nebezpečne Kuračka. V 59. min sa prenikajúci Kopúnek ocitol v dobrej pozícii, ale Bolek včasným vybehnutím nebezpečenstvo odvrátil. V 71. min svoj trnavský debut na trávniku zaznamenal ďalší legionár - 31-ročný Tomáš Klinka z Kladna. V samotnom závere duelu už Trnava s prehľadom dvojgólové víťazstvo ubránila a pripísala si do tabuľky tri body.

Vladimir Vermezovič (tréner Trnavy): "Chcem pogratulovať mužstvu k víťazstvu po dobrej hre, keď sme po dlhej prestávke po zdravotných problémoch dokázali svoje sily zmobilizovať. Súper, ktorý zvíťazil nad Slovanom, predsa niečo vie a svoju dobrú hru dokazovalo aj v dnešnom zápase. Videli sme ViOn, ktorý vie hrať futbal a navyše nový tréner ich dokáže patrične motivovať. Víťazstvo nás postavilo na nohy a hráčov do ďalších ligových bojov patrične povzbudilo."
Ľubomír Moravčík (tréner Zlatých Moraviec): "Musím konštatovať, že Trnava vyhrala zaslúžene, bola aktívnejšia, vypracovala si viac štandardných situácii. Skúsený Kožuch dal pekný gól hlavou, ktorý mužstvo ešte viac povzbudilo. My sme sa snažili otvoriť hru, dať nejaký 'kontragól', ktorý by domácich čiastočne znervóznil. Po inkasovaní druhého gólu, ktorý nás položil na lopatky, sme už len sporadicky kontrovali."