FC ViOn Zlaté Moravce - MFK Ružomberok 1:1

Corgoň liga 2008/09 - 6. kolo:

FC ViOn Zlaté Moravce - MFK Ružomberok 1:1 (0:1)
Góly: 59. Candrák - 40. M. Bakoš, ŽK: 45. Minarčík, 50. Ujlaky, 65. Ščepko - 16. M. Bakoš, 56. Kucka, 81. Jurč rozhodovali: Smolák - Chládek, Jankovič, 1686 divákov

Zostavy:
Zlaté Moravce: Bolek - Klabal, Mores, Bajza, Minarčík - Candrák, Kuračka, Náther, M. Chren (46. Salomon Wisdom) - Ščepko (69. Greguška), Ujlaky (90.+ Hözl)
Ružomberok: Ľ. Hajdúch - P. Maslo, J. Maslo, Peter Majerník, Jurč - Zošák, Kucka, I. Hodúr (66. Macko), Božok (78. Lačný) - Mašek (66. Sivčevič), M. Bakoš

Úvodná štvrťhodina priniesla typický medzišestnástkový futbal. V jej závere Zošák nádherným pasom našiel Božoka, jeho strelu z trinástich metrov vyrazil Bolek na rohový kop. V 19. min si na Ujlakyho center vyskočil Candrák, jeho hlavičku pod brvno však Hajdúch nenechal prejsť do siete. O minútu na to aktívny Ujlaky naservíroval loptu Chrenovi, no ten z desiatich metrov trestuhodne mieril vedľa. Vzápätí Ujlaky napriahol približne zo vzdialenosti 25 metrov, no hosťujúceho brankára neprekvapil. Po polhodine hry pohrozili aj hostia, keď Mašek ušiel Bajzovi, ale jeho strelu pozorný Bolek zlikvidoval. V 34. min mal gól na kopačke po Ujlakyho rohu Ščepko, ale z dvoch krokov netrafil medzi žrde hosťujúcej bránky. Do vedenia išli hostia v 40. min - Peter Maslo poslal prudkú loptu do pokutového územia, ktorú Bakoš nekompromisne z voleja poslal do siete - 0:1.

Druhé dejstvo už za hustého dažďa začali domáci náporom, z ktorého rezultovala Candrákova strela nad. Vyrovnanie priniesla 59. min. Na Ujlakyho roh si nabehol Candrák a šikovnou hlavičkou od žrde nedal Hajdúchovi šancu. Rozhodnúť mohli domáci futbalisti v 64. min, keď Ujlaky vysunul Wisdoma, ten našiel na päťke Ščepka, ktorý v koncovke nepochopiteľne zlyhal. V 85. min sa šikovne uvoľnil Wisdom, ale jeho strelu obrana hostí zblokovala na rohový kop. Keď už v nadstavenom čase Kuckova strela skončila na žrdi Bolekovej bránky, stretnutie sa skončilo spravodlivou deľbou bodov.

Hlasy:
Ľubomír Moravčík (tréner Zlatých Moraviec): "Som spokojný s tým, že sme tretí zápas po sebe doma neprehrali. Mohli sme rozhodnúť aj my aj hostia, preto som s remízou spokojný."
Michal Bílek (tréner Ružomberka): "Odohrali sme dva rozdielne polčasy. Po prestávke sme sa dostali pod tlak, no napriek tomu sme mohli v 90. minúte rozhodnúť. Šancí máme dosť v každom stretnutí, no ich premieňanie je pre nás problém."