SP: Zlaté Moravce prekvapujúco vyradili Artmediu!

lovenský pohár 2006/2007 - streda - semifinále - odvetný zápas:

FC ViOn Zlaté Moravce - Artmedia Bratislava 4:2 (2:2) - prvý zápas 0:1, do finále SP postúpili Zlaté Moravce
Góly: 13. Chren, 45. Hözl, 65. Plichta, 74. Choma - 5. Čišovský, 33. Choma (vlastný), ŽK: 43. Hözl - 44. Guédé, 47. Halenár, 57. Čišovský, 73. Debnár, rozhodovali: P. Hrčka - Kubica, Rendko, 2040 divákov

Zostavy:
Zlaté Moravce: M. Peškovič - Pavlenda, Klabal, Choma, Mackovčín (49. Juska) - Hözl (49. Plichta) - Ondrejka (88. Medera), Černák, Kuračka, Číž - Chren
Artmedia: Kamenár - Čišovský, Debnár, P. Staňo, Patrik Mráz (78. J. Kozák) - Obžera, G. Straka, Guédé (54. Buryán), M. Ďurica - Halenár, Oravec
V druhom odvetnom semifinále Slovenského pohára sa hral obojstranne dobrý futbal bohatý na góly. Už v 5. min na roh Martina Ďuricu najvyššie vyskočil Čišovský a hlavou otvoril gólový účet stretnutia - 0:1. Vyrovnanie prišlo v 13. min, keď Ondrejkov rohový kop posunul Číž na Chrena, ktorý hlavou nedal Kamenárovi šancu - 1:1. Po polhodine hry Pavlenda prenikol do pokutového územia, ako na podnose ponúkol tutovku Kuračkovi, no jeho strelu Kamenár len s námahou kryl. V 33. min po rohovom kope Oravec hlavičkoval a Choma nešťastne usmernil loptu do vlastnej bránky - 1:2. V záverečnej minúte prvého dejstva neúnavný Ondrejka rozohral rohový kop a Hözl z dvoch krokov nemal problém so skórovaním - 2:2.
Po zmene strán v 65. min domácim vyšla prekrásna akcia na jeden dotyk po osi Černák - Juska - Chren a Plichta nekompromisne pod brvno naklonil misky váh na domácu stranu - 3:2. Ošiaľ radosti pre domácich priniesla 74. min, keď Ondrejkov center z priameho kopu našiel hlavu Chomu, ktorý s prehľadom zvýšil na "postupových" 4:2. Na záverečné minúty prišiel na ihrisko špílmacher hostí Kozák, ale ani on neodvrátil pohárovú senzáciu. V nadstavenom čase mohol poistiť historický postup ViOnu do finále SP Chren, no sám pred Kamenárom mieril iba do gólmanovho tela.

Hlasy:
Ján Rosinský (tréner Zlatých Moraviec): "Musím zdôrazniť veľkú silu tohto kolektívu. Išli sme do stretnutia s tým, že postúpime. Aj napriek nepriaznivému vývoju v priebehu súboja sme sa dokázali vzchopiť. Duel sa musel divákom páčiť. Ľutujem len jedno - že ho neodvysielala Slovenská televízia."

Štefan Horný (tréner Artmedie): "V prvom rade musím domácim pogratulovať k zaslúženému postupu do finále. Do prestávky nás ViOn potestal z dvoch štandardných situácií, po zmene strán domáci nemali čo stratiť. Vrhli všetky sily do útoku, dali dva góly a preto postúpili. Druhý polčas bol pre mňa veľkým sklamaním. Zápas bude mať určite u nás ešte dohru, ale neviem akú.