Náhradníci Moraviec zdolali Spartak

V podstate ´béčko´ Zlatých Moraviec (pätica hráčov základnej zostavy trénera Rosinského nenastúpila) uštedrilo trnavskému mančaftu zahanbujúcu prehru. A to na jeho domácom ihrisku a napriek nevýrazným vystúpeniam ´bílích andelov´ opäť aj pred návštevou kola! ViOn-u pritom stačilo na dva góly tak málo - trafiť v druhom polčase trikrát do priestoru brány. Pri vyrovnávajúcom góle Turtenwald nezabránil Čížovi vypáliť a Kamesch zareagoval na jeho rotovanú strelu neskoro. Pred gólom na 1:2 sa nechal pri čiare poľahky obísť znova Turtenwald. Následne si Greguška krásnym lobom z hranice šestnástky vychutnal nedôraznosť trnavskej defenzívy a zlé postavenie Kamescha.
   Pravda, predošlé riadky mohli byť písané i v trochu inom duchu. Stačilo, aby na Tomčákov presný zásah z 50. minúty nadviazali gólovou poistkou Juhász, či Ujlaky. Ich pokusy spoza pokutového územia si pýtali gólové korenie. Ak by skončili v sieti, mohlo sa o stretnutí hovoriť iba ako o povinnom víťazstve, hoc po bezkrvnom výkone. No nestalo sa. Kapitán Spartaka navyše v 80. minúte po faule na Tomčáka pohŕdol ponúknutou jedenástkou a iba opečiatkoval brvno.
   Trnavčanov stihol trest za laxnosť a ľahkovážny prístup k svojim povinnostiam. Uvidíme, či bude mať tento zbabraný duel aj nejaký dopad na priamych aktérov súboja. Tréner Šuran však dal na pozápasovej tlačovke jasný signál, že pohár trpezlivosti pretiekol. ´Hráči môžu trénera sklamať, ale divákov by nemali. Keď mám prehrávať s hráčmi, čo už majú niečo odohrané, môžem kľudne prehrávať aj s dorastencami,´ povedal trnavský kormidelník.